Aydınlatmada Verimlilik Dönemi Başladı!

Aydınlatmada Verimlilik Dönemi Başladı!

Aydınlatma dünyasının geleceği olarak gelişimine hızla devam eden LED -“Light Emitting Diode”; Işık Yayan Diyot en tasarruflu aydınlatma aracıdır.

İç mekanlarda kullanılan ve eski teknikleri içeren aydınlatmalar, elektrik faturalarında büyük artışa neden olurken aydınlatma konusunda ise oldukça yetersiz kalıyor.1920’lerde Rusya’da icat edildi ve 1962 yılında Amerika’da pratik olarak uygulanabilen elektronik bir bileşen haline getirildi.
Algılarımızın %80’i görsel yolla sağlanmaktadır. Bu amaçla aydınlatma her şeyden önce görsel fonksiyonların gerçekleşmesi için gereklidir. Fizyolojik ve psikolojik etkileri göz önüne alınarak gerçekleştirilen bir aydınlatma konforlu bir ortam yaratmalıdır. Bunların dışında yarattığı görsel etki ile aydınlatma prestij ve güvenlik arttırıcı bir unsurdur.
Aydınlatmanın, ticari binalardaki elektrik enerjisi tüketimi içerisinde hatırı sayılır bir payı vardır. Enerjinin etkin kullanılması gereken günümüzde, tüm diğer tüketim kalemlerin de olduğu gibi aydınlatmada da minimum enerji tüketimi ile maksimum verimin alınması gerekmektedir.
Mevcut bir aydınlatma sisteminin etkin kullanımı ise uygun otomatik kontrol sistemlerinin aydınlatmada tasarruf ve konforu bir arada buluşturarak en verimli çözümleri sunan ATALIAN, dünyanın önde gelen aydınlatma Kontrol Sistemleri üreticisi olan Danimarka menşeli Servodan firmasının, Türkiye ana distribütörü olarak faaliyet göstermektedir. Otomatik kontrol sistemleri, hareket sensörleri, ışık sensörleri, zaman saatleri ve gaz deşarjlı lambalarda tasarruf sağlayan modüller ile tasarruf ve konfor bir arada sunulmaktadır.
Son olarak bu alanda 5M Gaziemir Migros projemizde kullanımın yoğun olduğu alanlarda aydınlatmaların LED lambalara dönüşümü için çalışmalara başladık. Çalışmalarımız sonunda %50’ye varan tasarruf planlanmaktadır.
Minimum enerji tüketimi ile ihtiyaçlarımıza maksimum düzeyde cevap verecek aydınlatma çözümlerimiz için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

 

shape
teklif

Enerji Kimlik Belgesi Fiyat Teklifi Al!

title

Enerji Kimlik Belgenizi (EKB) hemen almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz!.

shape

Referanslar

title

shape