Enerji İzleme Nedir?

Enerji İzleme Nedir?

Enerji izleme nedir ve enerji izleme nasıl yapılır gibi sorularınız tümü için sayfayı ziyaret ediniz. | Enerji İzleme | Enerji Yönetimi

Enerji yönetiminin en önemli adımı "ENERJİ İZLEME"dir!


Geçmişini izlemeden, kaydetmeden hiçbir sistem iyi yönetilemez.


Sistemlere ne kadar hakim olunursa kontrol edilmesi o kadar mümkün olabileceği bir gerçektir. Enerji İzleme Sistemi sağlayacağı yararlarla Enerji Giderlerine ayrılan bütçeyi aşağı çekecek ve kendisini kısa sürede ödeyecek bir yatırım olmaktadır.


Enerji Kalitesinin ve tüm elektriği parametrelerin takibi *Gerilim, Harmonikler vs.- ani gelebilecek ve maddi değeri yüksek olaylardan korunmayı sağlar. Enerji İzleme Sistemi dışarıdan sadece görebileceğimiz sorunların nedenlerini bilmemize olanak verir.
Elektrik, Su, Yakıt, Buhar, Basınç v.b. enerjilerin tüketimlerinin takibini sağlayan Enerji İzleme Sistemlerinin kurulumu mühendislerimizce gerçekleştirilir.

Bu sistemlerle tesislerde tüketimler branşman bazına inerek takip edilebilmekte, enerji tasarrufuna ışık tutacak sonuçlara varılabilinmektedir.
Detay raporlama yazılımlarımızla sistemden müşteriye özgü dokümanların alınması sağlanabilmektedir. Tüketimlerin dışında elektrik enerjisi için Harmonikler, cos fi, gerilim dalgalanmaları, çekilen akımlar kullanılan analizörler ile görüntüle bilmektedir.

Enerji İzleme Sistemleri, dilerseniz tesisinize özel “terzi dikişi” olarak hazırlanabilmekte; dilerseniz, web tabanlı olarak uygulanabilmektedir. 

 

 
shape
teklif

Enerji Kimlik Belgesi Fiyat Teklifi Al!

title

Enerji Kimlik Belgenizi (EKB) hemen almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz!.

shape

Referanslar

title

shape