Enerji Kimlik Belgesi (EKB) İçin Gerekli Evraklar

Enerji Kimlik Belgesi (EKB) İçin Gerekli Evraklar

Enerji kimlik belgesi almak için gerekli doküman ve bilgiler arasında, oldukça önemli olan soğutma, ısıtma ve havalandırma olmak üzere üç farklı mekanik tesisat projesi yer almalıdır.

Öncelikli olarak enerji belgesi almak için ilgili kurumlara gidildiğinde mekanik tesisat projesinin olması gerekiyor. Enerji kimlik belgesi almak için gerekli doküman ve bilgiler arasında oldukça önemli bir belge olan mekanik tesisat projesi içerisinde üç farklı proje yer almalıdır.Bu projeler ise soğutma, ısıtma ve havalandırma projeleridir. Bu mekanik projelerden hepsinin eksiksiz bir şekilde hazırlanmış olması gerekiyor.
 
Isı yalıtım projesi de enerji kimlik belgesi almak için gerekli doküman ve bilgiler arasında yer almaktadır. Bu dokümanların yanı sıra elektrik projesi ve mimari proje de mutlaka başvuru sahiplerinin yanlarında bulundurması gereken dokümanlardandır. 
 
Mimari Proje (Kapak, vaziyet planı, kat planları, kesitler, görünüşler.)
Isı Yalıtım Raporu (TS-825) veya Mantolama Sözleşmesi
Mekanik Proje (Isıtma, var ise soğutma, var ise havalandırma, var ise yenilenebilir enerji sistemlerine ait projeler.)
Elektrik Projesi (Aydınlatma projesi yeterlidir.)
Yapı ruhsatı
 
Not : Mevcut Bina kapsamında olan binalar (2011 yılı öncesi) projelerini bağlı bulunduğu belediyenin imar arşivinden temin edebilmektedir.shape
teklif

Enerji Kimlik Belgesi Fiyat Teklifi Al!

title

Enerji Kimlik Belgenizi (EKB) hemen almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz!.

shape

Referanslar

title

shape