Enerji Yönetimi ve Otomasyon

Enerji Yönetimi ve Otomasyon

Türkiye’de enerji verimliliğini ve yönetimini mekanik, elektrik ve bina kabuğu sistemleri kapsamında uygulayan “EVD” yetkisi alan ilk öncü firma, EVD!

ATALIAN olarak konfor ve enerji verimliliği beklentilerinizi önemsiyoruz. Ülkemizde otomasyon sistemleri kuruluyor ancak doğru kurgulanmıyor doğru kurgulananlarsa verimli işletilemiyor.

Bizler bu duruma “Yönetim Hizmeti” danışmanlığımız kapsamında  1998 yılından beri farklı bir yaklaşım sergiliyoruz. Bu hizmetimiz ülkemizde “Bakım Anlaşması” olarak nitelendiriliyor ancak bizim yaklaşımımız biraz farklı. Somut örnek üzerinden ilerlersek;

 

Bir arabaya sahip olduğunuzu düşünelim. Aracınızın belirli dönemlerde yada km ölçeğine bağlı olarak servise götürülmesi, teknik kontrollerinin yapılması , sorunlarının giderilmesi “servis” kapsamındaki işlerdir.

Ancak kullanım süresince aracın;

 

  • Arıza geçmişinin incelenmesi,
  • Kişiye göre kullanım istatistikleri,
  • Hangi saatler arasında kullanıldığı,
  • Km’de ne kadar yakıt tükettiği,
  • Vites aralıklarının doğru senkronda olup-olmadığı,
  • Ani hızlanıp ani fren yapılıp-yapılmadığının analizi farklı bir değerlendirme ve analiz sürecidir.

 

Biz yukarıdaki örnekte belirtildiği gibi otomasyon sistemlerinin bağlı bulunduğu ısıtma, soğutma, havalandırma ve aydınlatma sistemlerinin farklı bir bakış açısıyla “yönetilmesi-optimize edilmesi” gibi konulara odaklanıyor ve bunu konfor şartlarını etkilemeden nasıl en verimli şekilde yapabiliriz konusunda metodolojiler geliştiriyoruz. Bu metodoloji firmamız içinde 2000-2004 yılları arasında “Enerji Yönetimi” olarak bulunan bir departman iken 2005 yılında EVD Enerji Yönetimi firmasını doğurarak ülkemizde farklı bir vizyon getirmiş “firma” olarak yoluna devam etmektedir.

 

shape
teklif

Enerji Kimlik Belgesi Fiyat Teklifi Al!

title

Enerji Kimlik Belgenizi (EKB) hemen almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz!.

shape

Referanslar

title

shape