Suyun Hikâyesi - 3

Suyun Hikâyesi - 3

Suyun hikayesi devamı...

 

Buradan sonra Yortan’a geçmek üzere yola çıktık. Boru hattımızın geçtiği yerler hakkında bilgi alarak 16 km ilerledik. Son olarak kanyondan gelen suyun depolandığı “depo” kısmına geldik, teknik incelemelerimiz sonrasında proje artık tam olarak beynimde şekillenmişti bile!

                                                                                      Yortan – Su Deposu 

Akşamüzeri Karabük’e döndük, gece saatlerinde İstanbul’a dönmek üzere yola çıktık. Hava Karabük’te çok güzeldi, dönüş yolunda Gerede’de ise kar bastırdı. Ülkemiz ne kadar çok çeşitliliğe sahip dedim yolda kendi kendime, 1 saat önce bahar şimdi ise tipi-kar…

                                                                                Gerede- Bolu Karayolu

İstanbul’a dönükten sonra CEO’muz ile görüştüm. Bu tarzda bir projeyi ilk kez yapacağımızı ancak zorda olsa altından kalkabileceğimizi belirttim. Bu görüşmeyi yaptıktan 4 ay sonra (2019 Şubat) projeyi teslim ettik.

                                                                            SCADA sistemi ekran resmi görünümü

 

Özetle;

 

Birçok kişinin emeğinin olduğu, çok bedelin ödendiği ve kısıtlı kaynakları içeren bu işlerden sonra israftan kaçınmak gerek... Evinizde musluğu çevirdiğinizde çeşmenizden akan suyun oraya kolay gelmediğini ve sahip olduğumuz bu kaynaklar için ne kadar şükretsek azdır diye düşünüyorum.

 

 

 

 

 

 

Sevgi ve saygılarımla,

 

Burak BALKIN

 

Mart, 2019

shape
teklif

Enerji Kimlik Belgesi Fiyat Teklifi Al!

title

Enerji Kimlik Belgenizi (EKB) hemen almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz!.

shape

Referanslar

title

shape