Elektrik Tarife Danışmanlığı

Elektrik Tarife Danışmanlığı

EVD Enerji Yönetimi olarak elektrik tarifesi danışmalığı konusunda, gerek mevzuatların güncel takibi, gerek ölçüm cihazlarından yararlanarak sizlere en uygun tarifeyi belirlemek ve takibini yapmak için hizmet vermekteyiz.

ELEKTRİK TARİFE TİPLERİ

 

1. Tek Terimli Tarife: Bu tarife türünde tesis, fatura dönemi içerisinde tükettiği aktif enerji miktarı (kWh) üzerinden bir bedel öder. Aktif enerji birim fiyatına muhtelif fon ve vergiler ile dağıtım bedelleri eklenmektedir.

Tek Terimli-Tek Zamanlı Tarife: Bu tarife türünde tüm saatlerde tüketilen enerjinin tek bir birim fiyatı vardır.
Tek Terimli- Çok Zamanlı Tarife: Bu tarife türünde 3 zaman diliminde tüketilen enerjinin farklı birim fiyatları vardır. Tesisin Elektrik sayacının akıllı sayaç olması bir ön koşuldur.


2. Çift Terimli Tarife: Bu tarife türünde tesis, fatura dönemi içerisinde tükettiği aktif enerji miktarı (kWh) üzerinden bir bedel ödemenin yanı sıra, "sözleşme gücü" karşılığı (kW) üzerinden her ay ayrıca güç bedeli öder. Sözleşme gücünün aşılması halinde aşılan kısım için ilave güç aşım bedeli alınmaktadır. Aktif enerji birim fiyatına muhtelif fon ve vergiler ile dağıtım bedelleri eklenmektedir. Güç Bedeli ödenmesine rağmen, aktif enerji birim fiyatı ile dağıtım bedeli tek terimli tarifeye göre daha düşük olmasından dolayı, doğru sözleşme gücü seçilmesi durumunda avantajlı olabilmektedir.

Çift Terimli-Tek Zamanlı Tarife: Bu tarife türünde tüm saatlerde tüketilen enerjinin tek bir birim fiyatı vardır.
Çift Terimli-Çok Zamanlı Tarife: Bu tarife türünde 3 zaman diliminde tüketilen enerjinin farklı birim fiyatları vardır. Tesisin Elektrik sayacının akıllı sayaç olması bir ön koşuldur.

Bu kapsamda Orta gerilim  (OG) abonesi olan yerleşkelerinizin tarife analinizi ücretsiz yaparak en uygun tarife sınıfınızı belirliyoruz.

Tarife danışmalığı sadece en ucuz tarife sınıfının seçilmesi değildir! Çalışma alanlarına göre farklılık gösteren, mevsimsel şartlara göre değişen,  yayınlanan tarifeler ve mevzuatları güncel olarak takip ederek hızlı kararlar ve başvurular gerektiren ve kesin olarak uzman biri tarafından profesyonelce yönetilmesi gereken bir süreçtir.

 

 

shape
teklif

Enerji Kimlik Belgesi Fiyat Teklifi Al!

title

Enerji Kimlik Belgenizi (EKB) hemen almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz!.

shape

Referanslar

title

shape