Enerji Yönetimi | Enerji Etüdü | Enerji Tasarrufu

Enerji Yönetimi | Enerji Etüdü | Enerji Tasarrufu

Türkiye’de enerji verimliliğini ve yönetimini mekanik, elektrik ve bina kabuğu sistemleri kapsamında uygulayan “EVD” yetkisi alan ilk öncü firma, EVD!

Gelişen teknolojinin açığa çıkardığı “Verimli Tüketim” ve  “Tasarruf” ihtiyacına uygulamaları ve çözümleriyle cevap verebilen, Türkiye’de enerji verimliliğini ve yönetimini mekanik, elektrik ve bina kabuğu sistemleri kapsamında uygulayan ve ilgili bakanlıktan “EVD” yetkisi alan ilk öncü firma ünvanına sahip EVD Enerji Yönetimi ve Danışmanlık Hizmetleri San. ve Tic. A.Ş firmamız 2016 itibariye ATALIAN Global Service bünyesine katılarak kısa zamanda ATALIAN’ı rakipleri içinde oldukça önemli bir mevkiye taşıdı.

Azalan enerji kaynakları, artan çevre kirliliği ile Enerji Yönetiminin önemi gitgide artan olan bir konu olmaktadır.

Genel olarak tesislerde enerji maliyetleri, işletmenin operasyonel bütçesinde yüzde 10 ile 50 oranında yer alır. Ürünün, hizmetin birim maliyetini, kurumun karlılığını ve rekabet gücünü etkiler. Dolayısıyla ENERJİ YÖNETİMİ yapmak günümüz koşullarında kaçınılmaz olmaktadır. İyi bir Enerji Yönetimi, %5 ile %40 arasında enerji tasarrufu sağlar.

Enerji Yönetimi, kısıtlama uygulamaksızın yani gerekli olan 3 ışıktan 1’ini söndürerek değil akıllı Mühendislik Çözümleri uygulayarak enerjinin en verimli şekilde kullanılmasıdır. Diğer bir açıdan tesislerde enerji yönetimi açıklanırsa ürün/hizmet/metrekare başına düşen enerji giderlerinin enerjiyi verimli kullanarak azaltılması, aynı enerji ile daha çok üretim yapılması, karlılığın artırılmasıdır.

Firmamız konusunda uzman kadrosu ile detay analizler yaparak tesislerde enerji tüketim durumlarını incelemekte, Verimlilik Artırıcı Projeler (VAP) sunmaktadır. Enerji Verimlilik Kanununu kapsamında Enerji Kaynaklarının ve Enerjinin Kullanımında Verimliliğin Artırılmasına Dair Yönetmeliğin “Enerji yöneticisi görevlendirilmesi ve enerji yönetim birimi kurulması” başlıklı 9 ncu maddesi gereği Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü‘ne bildirilmesi gereken bina enerji yöneticisi görevlendirmeleri firmamızın Enerji Yöneticileri ile karşılanabilmektedir.

Pek çok prestijli bina ve seçkin üretim tesisleri referansları arasındadır. Ofis ve bina alanlarına, AVM, okul ve hastanelere, otellerden, konutlara sunduğumuz enerji yönetim hizmetlerimizin detaylı bilgilendirmesini bağlantıda yer alan broşürümüz üzerinde inceleyebilirsiniz.

ENERJİ YÖNETİM HİZMETLERİ

 
shape
teklif

Enerji Kimlik Belgesi Fiyat Teklifi Al!

title

Enerji Kimlik Belgenizi (EKB) hemen almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz!.

shape

Referanslar

title

shape